Sincan Diş Doktoru

Çalışma Saatleri: Pazartesi - Cumartesi - 10:00 - 18:30
+90 312 269 51 71
+90 552 488 12 33
MEDET BENLİ

HİZMETLER

DENTAL İMPLANT

İMPLANT DESTEKLİ PROTEZLER 
Günümüzde fazlasıyla popülerlik kazanmış olan implant tedavisi ile; eksik dişlerin yerine gayet sağlıklı ve fonksiyonel protez dişler yapılabilmektedir. Titanyumdan özel olarak imal edilmiş vida şeklindeki malzemeler diş kökü yerine kullanılmaktadır. İmplantın üst kısmı ise klasik yöntemlerle yapılan kron-köprüler veya haraketli protezler olmaktadır. Son yıllarda implant protezler vakaya göre eksik dişlerin yerine önerilen en öncelikli tedavilerden olmuştur. Lokal anestezi altında bir implantın yerleştirilmesi yaklaşık 10 dakikadır. 

Sağlıklı koşullarda yerleştirilen bir implantın operasyon sonrası: 
Her cerrahi operasyondan sonra vücudun o bölgede iyileşmeyi başlatması için bir dizi faaliyet olmaktadır. Bu faaliyetler sonucu operasyon bölgesinde enflamasyon belirtileri ödem, kızarıklık hafif ağrı olması doğaldır. Bir hafta içinde mukozada ve dişetinde iyileşme görülür. Operasyondan hemen sonra soğuk uygulamasıyla bu belirtiler daha hafif seyredecektir. Hasta birkaç gün yumuşak ve ılık beslenecek, antibiyotik ve ağrı kesici kullanmak zorunda kalacaktır. Bir hafta sonunda dikişler alınır. Ve kemik ile implant vidasının kaynaşması süresi beklenir. Üst çene için genellikle 2-3 ay, alt çene için 2 ay yeterli olmaktadır. İmplantın kemiğe ankilozundan sonra, genelikle bir iki hafta içinde klasik yöntemlerle protetik tedavi bitirilir.Bu işlemler lokal anestezi altında yapıldığı için hasta acıma hissetmez. 

Titanyum
Söz konusu vidaların yapım malzemesi olan titanyumun doku dostu olduğu bilinmektedir. Dolayısıyla doku reddi söz konusu olmadan çene kemiği titanyum vidasıyla bir kaç ay içinde kaynaşmaktadır.Böylece kaybedilen dişin kökü yerine yeni bir kök yapılmaktadır.  

Dental İmplant yapılması sakıncalı kimseler
- Kontrol altında olmayan diabet ve kalp hastaları
- Ağız hijyeni çok kötü kimseler
- Aşırı alkol ve sigara kullananlar
- Kan pıhtılaşma hastalıkları olanlar
- Psikolojik olarak koopere olunamayan hastalar
- Cerrahi operasyonu kaldıramayacak derecede bedeni zaafı olanlar
- Uzun yıllar kortizon kullanmış hastalarRadyoterapi alan hastalar (5000 grad üstü) için ise 2 yıl beklenmelidir.Aşırı kemik kaybı olan hastalarda da greft operasyonlarıyla birlikte implant uygulamaları yapılabilmektedir.  

NEDEN İMPLANT ? 
1- İmplant destekli bir protezin çiğneme etkinliği klasik protezlere göre daha üstündür.
2- Kron-köprülerde eksik dişlerin önündeki ve/veya arkasındaki dişler çepeçevre kesilerek küçültülür. Bu ise diş sağlığını olumsuz etkilemektedir.implant tedavisinde söz konusu dişlere dokunulmaz.
3- İmplant kemik içinde olduğundan çene kemik kretlerinin kaybı, kemik stimülasyona uğradığı için minimuma inmektedir.
4- Hareketli protezlerin daha stabil olması sağlanır.
5- Daha doğal ve estetik sonuçlar elde etmek mümkün olur.

KEMİK GENİŞLETME
Gerekli çapta bir implant vidası için yetersiz kemik olması durumda başvurulan bazı çözümler vardır. Bunlardan biri de kemik genişletmedir. Dar kemik kreti kesi yapılarak osteotomlarla bir miktar genişletilir, implant yerleştirildikten sonra kemik tozları ile etrafı beslenir ve operasyon sahası kapatılır.
Her ne kadar daha fazla iyileşme süresi gerektirse de vücudun başka yerlerinden kemik alma yöntemleriyle kıyaslandığında pratik bir yöntem sayılabilir. 


TÜM SORU VE GÖRÜŞLERİNİZ İÇİN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ

Hızlı mesaj gönder butonunu tıklayarak, tüm soru ve görüşlerinizi bize iletebilirsiniz.