Sincan Diş Doktoru

Çalışma Saatleri: Pazartesi - Cumartesi - 10:00 - 18:30
+90 312 269 51 71
+90 552 488 12 33
MEDET BENLİ

HİZMETLER

KANAL TEDAVİLERİ

   Kanal  tedavisi nedir? 
Dişlerimizin sert dokusunun içinde pulpa denilen damar ve sinir ağları bulunmaktadır. 
Herhangi bir kimyasal veya fiziksel etki ile dişin içindeki damar sinir paketi iltihaplanabilir. Meydana gelen enfeksiyon veya ağrıdan kurtulmak için iltihaplı doku dişin içinden uzaklaştırılır. Ardından kök kanalları şekillendirip çeşitli solüsyonlarla yıkanılmaktadır.
İkinci aşamada; diş kökünün kanalı uygun bir malzemeyle sıkıca doldurulur ve üzerine gereken restorasyon yapılır.
Geri dönüşü olabilen iltihaplanmalarda veya yüzeysel çürüklerin meydana getirdiği hassasiyetlerde kanal tedavisine gerek yoktur. Dişleri canlı olarak korumak daha doğrudur. Fakat geri dönüşsüz iltihaplanmalar ki bu kendiliğinden başlayan zonklayıcı, şiddetli ağrılar, radyografi, vitalite testleri vs ile anlaşılır; diş kanallarını kök ucuna kadar şekillendirip temizlemek, dişi çekimden kurtarmak için zorunludur.

Kanal tedavili dişler dehidrate olduklarından ve genellikle madde kaybı fazla olduğundan kaplanması tercih edilmelidir. Kanal tedavili dişlerde sızdırmaz ve sağlam bir üst yapı dişin uzun dönem sağlığı için önemlidir.

Halk arasında çok ağrılı ve zor bir tedavi olarak bilinse de iyi bir anestezi ile gayet ağrısız ve gelişmiş döner aletlerle çok pratik uygulanabilen bir tedavi haline gelmiştir.

TÜM SORU VE GÖRÜŞLERİNİZ İÇİN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ

Hızlı mesaj gönder butonunu tıklayarak, tüm soru ve görüşlerinizi bize iletebilirsiniz.